GreenLight XPS

Technologia GreenLight

Laser GreenLight KTP jest to laser Nd : YAG / neodymowo – jagowy / którego wiązka światła przechodzi przez kryształ potasowo – tytanowo – fosforowy / KTP / skracając długość fali do 532 nm i dając efekt wizualny w postaci zielonego światła – stąd wzięła się nazwa lasera. Taka długość fali jest intensywnie pochłaniana przez fotochrom jakim jest hemoglobina zawarta w czerwonych krwinkach / erytrocytach /. W wyniku tej reakcji następuje zlepianie się erytrocytów, które „ czopują „ naczynia krwionośne i hamują w nich przepływ krwi. Zabieg jest więc bezkrwawy.

Pierwsze lasery KTP o mocy 80 W zostały wprowadzone w 2003r. Produkowane są przez firmę AMS – American Medical Systems. Dzięki współpracy z wieloma przodującymi na świecie ośrodkami urologicznymi uzyskano rewelacyjne wyniki po zabiegu. Prowadząc dalej doświadczenia w 2006 r. firma AMS  oddała do dyspozycji chirurgom laser GreenLight HPS o mocy 120 W. Zastąpiono w nim kryształ KTP kryształem LBO / lithium triborate /. Dzięki temu uzyskano większą moc.

W 2010 r. pojawił się laser GreenLight XPS o mocy 180 W. Ma on w porównaniu z poprzednim o 50% większą moc oraz o 50% większy obszar wiązki laserowej.W laserze tym wykorzystywane są najnowszej generacji włókna MoXy chłodzone cieczą . Włókna te umożliwiają waporyzację dwukrotnie większego obszaru tkanki. Zapewniają więc szybkie odparowanie gruczołu co w efekcie pozwala skrócić czas zabiegu o połowę. Zwiększają one też bezpieczeństwo zabiegu.

Penetracja wiązki laserowej w tkankę gruczołu do 0,8 mm.

Głębokość koagulacji tkanki 1 – 2 mm.

Pierwsze zabiegi tym laserem wykonano w 2011r. Największe doświadczenie mają urolodzy Ameryki Północnej, Australii, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii.

Mrozicki-Greenlightoperacja-XPSgreenlight-xpswlokno-moxyOsobiście na laserze GreenLight pracuję od 2006 roku. Przeprowadziłem z pełnym sukcesem ponad 500 zabiegów. Obecnie posiadam najnowszy model lasera GreenLight XPS.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą Jednodniowe leczenie prostaty